Wizualizacja
Wizualizacja
Wizualizacja
Wizualizacja
Wizualizacja

W 2030 r. OZE mogą zaspokoić 99,9% zapotrzebowania na energię elektryczną

13-12-2012 | Autor innoekotech dział Aktualności

Energia z odnawialnych źródeł energii może zaspokoić 99,9% zapotrzebowania na energię elektryczną już w 2030 r. – ustalił, w przeprowadzonych badaniach Uniwersytet w Delawer i Delaware Technical Community College.

„Badania przełamują przekonania, że energia z odnawialnych źródeł energii jest zbyt droga i zawodna”, twierdzi profesor Willett Kempton, współautor badań. „Kluczem do sukcesu jest opracowanie właściwego systemu, który umożliwi przechowywanie źródeł energii”.

Na podstawie obserwacji meteorologicznych oraz analizy zapotrzebowania na energię w ciągu ostatnich czterech lat, naukowcom z Delawere udało się opracować 28 bilionów (!) komputerowych kombinacji umożliwiających odpowiednie połączenie odnawialnych źródeł energii i mechanizmów ich przechowywania. Badania objęły swoim zasięgiem 13 stanów USA.

Rozwiązania amerykańskich naukowców mają nieoceniona wartość, chociażby z tego względu, że USA jako jeden z niewielu krajów nie ratyfikował Protokołu z Kioto – międzynarodowego porozumienia dotyczącego przeciwdziałania globalnemu ociepleniu. Więcej informacji na stronie  internetowej Uniwersytetu w Delawere: http://www.udel.edu/udaily/2013/dec/renewable-energy-121012.html.

Zdjęcie pochodzi ze strony: http://www.udel.edu/udaily/2013/dec/renewable-energy-121012.html