Wizualizacja

Wmurowanie kamienia węgielnego

26-02-2014 | Autor innoekotech dział Aktualności

21 lutego 2014 r., podczas konferencji „Rozwój współpracy B+R w województwie podlaskim w aspekcie nowej perspektywy finansowej na lata 2014–2020” odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum INNO-EKO-TECH. Na akcie erekcyjnym swoje podpisy złożyli: Dyrektor NCBR prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski, Przewodniczący Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej Paweł Juszkiewicz, Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis, Prezes firmy Anatex inż. Anatol Chomczyk, Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego Daniel Górski, Wiceprzewodniczący Konwentu Politechniki Białostockiej pan Janusz Kaźmierowski i Koordynator Projektu INNO-EKO-TECH inż. Waldemar Szabłowski. W dokumencie znalazł się zapis: „W roku sześćdziesięciopięciolecia Politechniki Białostockiej, w fundament rozpoczętej budowy Centrum INNO-EKO-TECH umieszczamy niniejszy akt erekcyjny. Innowacyjne Centrum INNO-EKO-TECH wznosimy dla dobra i w trosce o rozwój studentów oraz kadry akademickiej. Pragnieniem wszystkich jest, aby Centrum INNO-EKO-TECH w przyszłości dobrze służyło wypełnianiu misji Politechniki Białostockiej i spełnianiu jej zadań dla dobra wszystkich obywateli Ziemi Podlaskiej. Inwestycja finansowana jest wspólnie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko oraz Politechniki Białostockiej z pomocą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Budynek wznoszony jest przez konsorcjum ANATEX Sp. z o.o. – Condite Sp. z o.o. na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej przez Tomasza Białoszewskiego i Grzegorza Pacera z Gpvt Pracowni Architektonicznej s. c.”